Menu Zamknij

Jak postępować na lotnisku i w samolocie w czasie koronawirusa?

Zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez ministerstwo zdrowia na lotnisku jest obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Mogą być to również przyłbice. Do terminala wchodzą tylko osoby z biletem czyli najlepiej pożegnać się z odprowadzającym przed wejściem na lotnisko.

Dodatkowo każda osoba ma mierzoną temperaturę ciała (temperatura nie może być wyższa na 38 stopni Celsjusza). Wypełniamy również oświadczenie o stanie naszego zdrowia, można je wcześniej wydrukować i wypełnić w domu. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych osób.

Na terenie całego lotniska jest bezpłatny dostęp do środków dezynfekcyjnych. Można również zakupić maseczkę na stoiskach lub w automatach.
Przed zaplanowaniem kierunku lotu koniecznie trzeba sprawdzić ostrzeżenia dla danego kraju.
W samolocie również musimy pozostać w masce przez cały lot, a gdy jest on dłuższy niż 4 godziny maskę należy zmienić. Ze względów bezpieczeństwa ograniczony został serwis pokładowy.

Jak dostać się na lotnisko?
Najlepiej skorzystać z własnego środka transportu i pozostawić go na czas wyjazdu na parkingu przy lotnisku https://megaparking.pl/. Z parkingu dla klientów organizowany jest gratisowy transfer na lotnisko i z lotniska.