Menu Zamknij

Dlaczego samolot to najbezpieczniejszy środek transportu?

Wszyscy dookoła wciąż powtarzają Ci, że samolot to najbezpieczniejszy środek transportu, a ty wciąż nie czujesz się komfortowo na jego pokładzie? Nic dziwnego – samolotem latamy zdecydowanie rzadziej niż jeździmy samochodem, a unoszenie się nad ziemią nie jest dla człowieka czymś naturalnym. Mimo to, podczas lotu samolotem nie mamy powodów do niepokoju. Oto kilka dowodów na to, że to najbezpieczniejszy środek transportu.

Podstawowym argumentem jest fakt, że codziennie wykonywanych jest kilkaset tysięcy lotów samolotowych, które bezpiecznie docierają do celu. Szansa na jakikolwiek wypadek samolotu jest mniejsza niż na to, że zadławisz się podczas spożywania posiłku – a już ta jest naprawdę niewielka.

Samoloty są dokładnie sprawdzane pod względem technicznym, a każda najmniejsza usterka jest natychmiastowo naprawiana przez doświadczonych profesjonalistów. Samoloty są przystosowane do latania w nawet bardzo złych warunkach, a piloci idealnie wyszkoleni do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.